Temel Özellikler

  • 6 merdaneli CVC özellikli soğuk hadde ile sert alaşım haddeleyebilme
  • ABB düzgünlük merdanesi ve kenar sıcak yağlama ile daha iyi düzgünlük
  • Giriş-çıkış kalınlık kontrolü ile daha düşük kalınlık sapması
  • Egzoz havası arıtma sistemi ile çevre dostu süreçler

ASAŞ soğuk haddesi Türkiye’deki ilk ve tek, Avrupa’da ise son 15 yıldaki sayılı yatırımlardan olan 6 merdaneli alüminyum haddesidir. Sürekli değişken bombe (CVC) ve ara/iş merdane bükme sistemleri ile bilinen hadde, sert alaşımların (5000, 6000, 7000 serileri) etkin olarak haddelenmesine olanak sağlar.

Uluslararası düzgünlük standartları bakımından en iyi kaliteyi sağlamak adına, hadde ayrıca düzgünlük kontrol merdanesi ve kenar sıcak yağlama sistemleri ile donatılmıştır.

6 Hi CVC kurulumlu Türkiye’deki tek soğuk hadde

Yassı ürünlerde kalınlık sapmalarının en az düzeyde olması müşteri memnuniyeti için önemlidir. Haddede kalınlık ölçümünün haddeleme esnasında hem girişten hem de çıkıştan yapılması kalınlık farklarının minumum seviyede tutulmasını sağlar. ASAŞ, haddesinin bu özellikleri sayesinde Avrupa standartlarının yarı toleranslarında malzeme üretme kabiliyetine sahiptir.

ASAŞ üretimde,  yağ sıyırma (‘Dry Strip®’) ve egzoz havası arıtma sistemini (Air-wash®) kullanarak hadde yağı kaybını elimine etmektedir. Türkiye’nin ilk ve tek olan egzoz hava temizleme sistemi aynı zamanda ASAŞ’ın çevreye ve sürdürülebilirliğe olan bağlılığını kanıtlamaktadır.